Ocelové snubní prsteny? Tyto snubní prsteny jsou relativní novinkou na trhu, ale pomalu se stávají hitem diky své nízké ceně, trvanlivost, překvapivého vzhledu a kvalitě. Chcete-li zjistit, co můžete očekávat od snubních prstenů z oceli, přečtěte si informace uvedené níže… Seznamte se s jejich klady a zápory, typy pro dlouhou životnost, které Vás možná převědčí o tom, že budou správnou volbou také pro Vás.

 

Vlastnosti z snubních prstenů z chirurgické oceli

Co to vlastně chirurgická ocel je? Chirurgická ocel je slitina kovů (směs) železa, uhlíku a chromu. Přidání chromu činí z oceli jasnou, lesklou, a vysoce odolnou nerezavějící ocel. Další kovy, jako je mangan a nikl se do směsi v některých případech také přidávají. Ačkoliv je chirurgická ocel neobvykle odolná, je to také relativně lehký kov.

 

Při nošení snubních prstenů se tedy budete cítit velmi pohodlně, protože jsou prsteny lehké jako pírko.  

 

Na zakázku lze zvolit dle vlastního návrhu rytinu do vnitřní strany prstenů  

 

Chirurgická ocel je také špatný vodič tepla a elektřiny – takže pokud máte z těchto důvodů nějaké obavy nejsou oprávněné. Například, tepelná vodivost zlata je 310, vodivost stříbro 429, ale většina druhů nerezové oceli má tepelnou vodivost kolem 16.

Chirurgická ocel je velmi odolná vůči poškrábání, korozi a ušpinění – jsou tedy vysoce odolné vůči opotřebení. Zatímco nerezová ocel není absolutně odolná proti poškrábání, vypadají prsteny z chirurgické oceli fantasticky i po letech nošení.

 

Klady a zápory snubních prstenů z oceli

Proč snubní prsteny právě z chirurgické oceli? Kromě vysoké trvanlivosti a odolnosti vůči poškrábání, korozi jsou snubní prsteny také laciné . Ačkoliv mají prsteny vzhledu platiny, jejich cena je srovnatelná nebo nižší ze cena titanových awolframových snubních prstenů. Pokud hledáte levné snubní prsteny, snubní prsteny z chirurgické oceli nabízejí nízké ceny, bez kompromisů vůči ve kvalitě.

Prsteny z chirurgické oceli jsou také šetrné k životnímu prostředí. Při výrobě prstenů z chirurgické oceli vzniká mnohem méně odpadu je použito méně energie než na výrobu jiných kovů, chirurgická ocel je mimo jiné 100% recyklovatelná.

Přestože je ocel tvrdá, lze prsteny v případě odstranit speciálními nástroji. A většina snubních prstenů z chirurgické oceli je hypoalergenní, s jednou výjimkou: některé dhuhy oceli mohou obsahovat povolené množství niklu, na které mohou být osoby se zvýšenou citlivostí na tento prvek alergičtí.

Prsteny z chirurgické oceli nevyžadují žádnou dodatečnou povrchovou úpravu jeko např. rhodiování.

 

Jaké jsou nevýhody snubních prstenů z chirurgické oceli?

Ocelové snubní prsteny jsou v současnosti dostupné v široké síti kamenných prodejen a statebních salónů. Většina nabídky ocelových snubních prstenů však pochází od on-line prodejců. Snubní prsteny z oceli bohužel neze opravovat ani měnit jejich velikost.

Po letech nošení, mohou z prsteny z chirurgické oceli ztratit svůj původní lesk, ale i tento problém lze odstranit opakovaným rozleštěním povrchu. Tyto služby tradičně nabízejí zlatnické dílny.

 

Druhy snubních prstenů z oceli

I když jsou snubní prsteny z oceli na našem trhu relativně nové, existuje na výběr celá řada různých stylů. Mezi ocelovými prsteny naleznete tradiční zaoblené prsteny aerodynamického tvaru nebo hranatý typ prstenů. Můžete si také vybrat z několika povrchových úprav – od zrcadlového lesku po matnou, broušenou úpravu.

 

Typy při výběru snubních prstenů

Vzhledem k tomu, že u snubních prstenů z chirurgické oceli nelze upravovat jejich velikost, je velmi důležité, abyste před jejich nákupem správně zvolili velikost prstene. Pro přesné určení velikosti, je doporučováno měřit prst nejméně dvakrát po několik týdnů – v době nejlépe přes den nebo večer.