Jesenné obdobie je takmer pre všetky ženy časom udržania si krásy a nadšenia z dovoleniek a letného odpočinku. Dámy sa v lete venovali hlavne plávaniu na pobytoch pri mori, v prírodných jazerách, či akvaparkoch. Mnohé zhodili prebytočné kilogramy do plaviek a pokožku pestovali slnením, čím svoje telo nadopovali vitamínom E. V starostlivosti o svoj vzhľad a telo však môžu pokračovať aj na jeseň či zimu. Aj keď sú počas cvičenia odkázané na vnútorné priestory kvôli nepriaznivému počasiu, o to viac si ho môžu vychutnať a užiť. Ponúka im to aj ďalšia, v poradí piata, franchisingová prevádzka fitnes konceptu Expreska v Banskej Bystrici. Kruhový tréning je efektívnym cvičebným programom pre ženy, ktorý si môžu dopriať už aj na strednom Slovensku. Informuje o tom držiteľka Master franšízovej licencie Expresky pre Slovenskú republiku Agáta Vargová.

 

Veľa ovocia a zeleniny, pitný režim a najmä pravidelná telesná aktivita dokážu za pár týždňov urobiť s vašou postavou doslova zázrak. A to nemusí byť práve leto na to, aby ste so sebou začali niečo robiť. Ženy hovoria, že sa už veľakrát rozhodli začať viac hýbať, stokrát si predsavzali, že si každý deň zabehajú, alebo zájdu do fitka. Ale po pár dňoch bolo po nadšení, opäť zvíťazila lenivosť a pohodlnosť. Nič to, skúste to znova, tentoraz s pomocou  osobných tréneriek v Expreske. Uvidíte, teraz to určite vyjde, pretože do Expresky môžete prísť kedykoľvek a nevadí, ak aj nejaké cvičenie vynecháte. Dôležité je znovu sa k nemu vrátiť“, hovorí A.Vargová.

 

Poukazuje na to, že dámy už nielen na západnom, ale aj na strednom a východnom Slovensku si môžu odskočiť zacvičiť do Expresky trikrát týždenne na polhodinu. ,,Študentky u nás nájdu pohodové cvičenie, mamičky si atraktívnou formou môžu upraviť postavu po tehotenstve, dámy v strednom veku a dôchodkyne nájdu aktívny relax a všetky spolu samozrejme možnosť vytvoriť pravidelne sa stretávajúci dámsky klub rôznych vekových skupín žien. Efektívnym cvičením bez strácania času dlhými a náročnými cvikmi, je tzv. Kruhový tréning“, povedala A. Vargová.

 

Dodala, že tridsaťminútový kruhový tréning je komplexný cvičebný program, ktorý zahŕňa prvky kardiovaskulárneho a silového cvičenia zároveň. Posilňuje svaly, spevňuje telo, zrýchľuje metabolizmus, spaľuje tuky a pomáha zredukovať hmotnosť. Počas pol hodiny sa v kruhu posúvate z jedného stanovišťa na druhé, po 30 sekundách. Tréning prebieha na 8 hydraulických strojoch a 8 aerobných medzistaniciach, ktoré sú logicky usporiadané do kruhu podľa toho, či sa precvičujú spodné alebo horné partie tela.

 

„Dámam môžem poradiť, aby boli realistické a dávali si len také predsavzatia, ktoré naozaj dokážu splniť. Chcete schudnúť?  Ak si poviete, že sa za dva mesiace zbavíte 20-30 kíl, je viac ako pravdepodobné, že to nesplníte. Navyše, nebolo by to ani zdravé. Ale sľúbiť si, že najbližšie týždne aspoň dva – tri krát budem polhodinu cvičiť, alebo že sa aj po lete zmestím do sukne, ktorá mi bola tesná, to sú reálne ciele. Nezabúdajte, že šport má byť potešením, nie ničiacim nástrojom. U nás v Expreskách, v energickom ružovom prostredí, v úžasnom babinci, by vás to mohlo baviť. Dobré je tiež športy striedať, občas si trebárs zaplávať aj v zime, lyžovať, alebo si zacvičiť kruhový tréning, aerobic, či zumbu v kruhu. Zumba je zábava a radosť z tanca a pritom aj dostatočná telesná aktivita. Dohodnite sa s priateľkou, susedkou na materskej alebo kolegyňou, že budete spolu chodiť cvičiť do fitnes centra. Určite bude ťažšie povedať si, že dnes sa práve na fitko necítite najlepšie, ak na vás vonku čaká vaša fitnes kamoška“, konštatovala A. Vargová.

 

Dodala, že na cvičenie je vhodné si vyhradiť pevný termín. Ľahšie sa potom podarí dámam dodržať jeden alebo viac stanovených termínov v týždni. Najlepšie je si tieto dni zapísať do kalendára medzi ostatné termíny a pripísať im rovnakú dôležitosť ako napríklad prehliadke u gynekológa či zubára. Motiváciou k pravidelnému cvičeniu žien je aj zavedenie denníka. Odporúča sa doň každý deň si zapisovať výdrž, športové výsledky. Schopnosti a motivácia k telesnej aktivite sa riadia vnútornými hodinami žien, takže cvičiť sa odporúča v čase, keď je na to telo najlepšie pripravené. Po určitej dobe, po dvoch mesiacoch, keď sa dámam podarí vydržať a aj schudnúť, mali by samé seba odmeniť. Kúpiť si napríklad krásne šaty, kvalitnú kozmetiku, či parfum.

 

„Netreba zabúdať ani na stravovací režim nielen počas cvičenia alebo dodržiavania nášho výživového plánu, ale v rámci celkovej zmeny životného štýlu. Pripomínam, že po jedle sa nikdy necvičí s plným žalúdkom, zvlášť nie po sýtom mäsitom obede. Aby krv cirkulovala pravidelne a svaly mohli pracovať. Najlepšie je ľahko sa najesť hodinku po cvičení. Keď ste v Expreske doobeda, kľudne si potom dajte obed, v menších množstvách jedzte päťkrát denne a ľahkú večeru bez cukrov“, uzavrela A. Vargová.

 

Viac informácií je na: www.expreska.sk

 

Zoznam fitnescentier Expreska v SR:

Nitra

Nové Zámky

Senec

Bratislava-Krasňany

Banská Bystrica

 

Kontakt pre záujemcov o franchising v SR:

A.B. MAX, s. r. o.

Spievajúceho mora 1, 945 01 Komárno

Ing. Agáta Vargová

držiteľ Master franšízovej licencie EXPRESKA® pre SR

email: agata.vargova@expreska.sk

tel: +421 948 147 747