Hypotéka na družstevní byt
Pořízení družstevního bytu obvykle vyjde levněji než pořízení bytu do osobního vlastnictví. Každá výhoda ale musí být vykoupena nějakou komplikací, kterou v případě družstevního bytu představuje jeho financování. Hypotéka na družstevní byt je velice specifický produkt, který lze schválit a poskytnout pouze za velmi specifických podmínek.

Co je to hypotéka na družstevní byt
Družstevní byt samozřejmě můžete financovat vlastními prostředky. Ne každý ale disponuje potřebnou částkou a musí si tak na koupi bytu půjčit. Hypotéka na družstevní byt je rozložena do dvou fází a lze ji poskytnout pouze v případě, že bude byt do jednoho roka převeden do osobního vlastnictví. V takovém případě je poskytnut nejdříve takzvaný předhypoteční úvěr, který po převodu bytu do osobního vlastnictví přechází na klasickou hypotéku na bydlení. Pokud není možné převést byt do osobního vlastnictví, pak je třeba zažádat o jiný produkt.

Možnosti financování družstevního bytu
• Situaci může vyřešit hypotéka na družstevní byt, ale pouze za podmínek, které jsme vysvětlili výše
• Pokud není převod možný, můžete zkusit úvěr ze stavebního spoření
• Případně klasickou hypotéku, ovšem se zástavou jiné nemovitosti
• Pokud nemáte takovou možnost, kontaktujte specialisty v oboru, kteří vám nabídnou další alternativy na míru vaší situaci