Příklady značení ALU kol a disků s pneumatikami :

  • 5 1/2 J x 14 H2 – Jedná se o disk s hlubokým prolisem, široký 5,5 palce, s patkou typu J, průměrem disku 14 palců a hřbety v provedení “Double-Hump”.
  • 5,50 B x 14 CH – Zde máme opět ráfek s hlubokým prolisem, šířkou 5,5 palce, avšak s patkou typu B, průměrem 14 palců a hřbety v provedení “Combinations Hump”.
  • 14 × 5 1/2 J H2 x 45 – To je rovněž alu disk s hlubokým prolisem, šířkou 5,5 palce, patkou typu 3, průměrem 14 palců a hřbety v provedení “Double-Hump”.

Značení ocelových disků

Máte jedinečnou možnost pochlubit se koly na vašem automobilu. Neváhejte a pošlete nám fotografie Vašeho vozu v detailu s koly z ALU lehkých slitin a viditelným vzorkem pneu.

Moderní technologie výroby disků:

Moderní alu kola se vyrábějí pokročilými technologiemi a jsou vybavena řadou ochranných prvků, které prodlužují jejich životnost a zachovávají pěkný vzhled. Tím nejzákladnějším je silnější vrstva laku, který může být u některých dražších kol dokonce speciální – vodu a nečistoty odpuzující. Oproti minulosti už kola po zimě nekorodují a nenajdete na nich odštípnutý lak od štěrku. Problémem nejsou ani nasazené řetězy na auto, pokud mají správné zimní řetězy rozměry a jsou atestované.

Značky prodávaných ALU disků:

Na výběr tak máte řadu modelů ALU disků renomovaných značek AEZ, DOTZ, DEZENT nebo ENZO. Systém pak pro něj vyhledá všechny disků ALU , které na něj lze použít. Jak budou kola s vašimi pneu na vašem autě vypadat, se můžete samozřejmě hned podívat.

Texty o ničem:

Jde o elektrochemické zařízení schopné vytvářet elektrickou energii z dodaného paliva (typicky vodík) a okysličovadla (typicky kyslík nebo i vzduch). A to vůbec u ALU kol není jednoduché. Často jsou v této souvislosti zmiňovány tzv. palivové články ALU kola. Pro zmíněných 1 380 000 kJ energie tak potřebuje vodíku sice jen 11,54 kilogramu, ale za běžného tlaku pneu a teploty 128 396 litrů. A šedesátilitrovou nádrž nafty doplníte asi za…

Může to tak dopadnout, ale podobné uvažování není správné. Nízká účinnost uzavírá kruh A ještě jedno úskalí dnešní palivové články kol mají, nízkou účinnost. Jsou nadějí tzv. palivové články? Zvláště když stejné množství energie kola (samozřejmě s přihlédnutím k odlišné účinnosti elektromotoru a spalovacího motoru) je možné mít v šedesátilitrové nádrži nafty, kterou můžete převážet třeba v láhvi od Coca Coly…

Jde však pouze o dělení pro snadnější představení činnosti projektu, neboť v praxi se všechna tato témata prolínají v závislosti na potřebách aktuálně řešených projektů. Dopravní průzkumy Nejen v oblasti řízení i bez pneu a modelování doravy s DISKY ALU je nezbytné vycházet z reálných dopravních dat. Další činností je následný proces zpracování a vyhodnocování dat tak, aby mohla být použita pro další práci na úkolech projektu. Řízení dopravy Hlavní oblastí zájmu projektu jsou systémy řízení dopravy v různých podmínkách ALU disků a s různými požadavky. Základní náplní je práce na aktuálně řešených projektech či realizovaných zakázkách.