Pokiaľ dennodenne pracujete s pečiatkou isto viete, aké je dôležité, aby bola kvalitná, nezasekávala sa, nešmýkala sa na papieri… A práve také pečiatky vám ponúkame na našej stránke pečiatkybratislava.sk. Vďaka laserovej technológií sú nielen kvalitné, ale najmä rýchlo a presne vyrobené.

Z pečatí pečiatky

Pečiatky Bratislava sa vyvinuli z pečatí. Tie by sme mohli nájsť, podľa historikov, už v prvej civilizácií. Rozšírené však boli aj v Starom Egypte či Grécku. Vyrábali sa z kostí zvierat, hliny či kameňa. Až neskôr prišiel na rad kov, a to železo, olovo či meď.
Peciatky sa v minulosti používali na značenie zvierat, koží zvierat či na značenie remeselných výrobkov. Pečať slúžila ako značka, na identifikáciu remeselníka. Neskôr sa pomocou pečatí a pečatného vosku uzatvárali dôležité dokumenty, listiny či zmluvy, pečate však slúžili aj na overovanie pravosti dokumentov a nosili ich tiež posli pri vykonávaní svojho povolania, taktiež na identifikáciu.
V tejto dobe boli veľmi obľúbené najmä pečatné prstene, ale napríklad aj pečatné valčeky. Pečate väčšinou odtláčali erb rodu, mali rôzne tvary a veľkosti. Nijaká norma či nariadenie ich neobmedzoval. Tak vznikali pečiatky v tvaroch ako trojlístok či mnohouholníkové. Najväčšiu pečiatku však vlastnil Žigmund Luxemburský a mala v priemere 14 milimetrov. Čím väčšia pečiatka, tým bohatší majiteľ. Aspoň tak sa hovorilo v tej dobe.
Z kovových pečiatok sa neskôr vyvinuli pečiatky drevené. Za rozvoj pečiatky, najmä ručnej drevenej pečiatky, môžeme ďakovať poštovým úradom, ktoré jej používanie rozšírili. Pečiatkami značili zásielky, čo sa robí až dodnes.
Veľký rozmach zaznamenali peciatky aj v čase normalizácie, kedy pečiatku mal v rukách každý, mnohokrát aj nepotrebný, úradník.

Pečiatky dnes

Dnes sa však na výrobu pečiatok používa kvalitný tvrdený plast a pečiatky sa vyrábajú pomocou flash technológie, pri ktorej spolupracuje laser s počítačom. Počítač riadi laserový lúč, ktorý do špeciálnej netoxickej pečiatkovej gumy vyrezáva tvar pečiatky.
Takto sú pečiatky vyrábané presne a veľmi rýchlo. Aj my, pečiatkybratislava.sk, pracujeme s touto technológiou. Naše pečiatky, napríklad značky Trodat, Colop, Wagraf či Deskmate sú tými najkvalitnejšími, aké dnešný trh s pečiatkami ponúka.
Pokiaľ si objednáte u nás – dostanete pečiatky, ktoré sa nezadrhávajú, nezasekávajú, nelámu a vydržia niekoľkostotisíc orazení. Jednoduchým doplnením atramentu životnosť svojej pečiatky ešte predĺžite.

Na stránkach Peciatky Bratislava SK, Epeciatky SK a Peciatky24 SK nájdete aj kvalitné drevené ručné peciatky. Vyrábané sú z kvalitného tvrdého dreva a ošetrené vysokolesklým lakom, ktorý zabezpečí ľahkú údržbu. Dnes môžeme pečiatky rozdeliť na pečiatky kancelárske, peciatky Bratislava umelecké a detské hračky. Drevené peciatky sú kvalitné a cenovo veľmi prístupné.