Okna Macek a.s.

Prodejem a montáží plastových oken se zabýváme od roku 1996. Za tuto dobu jsme zrealizovali více než 165 000 zakázek. Stojí za námi mnoho spokojených zákazníků.

Již 17. rok dodáváme hliníková okna, dřevěná i plastová okna

Vyrábíme a montujeme plastová okna a dveře z německých PVC profilů VEKA a ALUPLAST, dodáváme a montujeme také plastová okna a dveře z profilů SALAMANDER a BLUE EVOLUTION, vyrábíme a montujeme vlastní dřevěná okna a dveře OKNOLUXTWIN, a také hliníková okna a dveře z německých AL profilů HEROAL a italských AL profilů MIXALL.

Jako doplňující sortiment dovážíme a montujeme dveřní výplně TEHNI, interiérové dveře DRE, sekční a posuvná garážová vrata RYTERNA a oplocení, branky a brány PRIVACON.

V naší nabídce naleznete také několik set typů dveří, vstupních dveří s výplněmi TEHNI a také speciální vstupní dveře TEHNI SUPERIOR Doors a AluWood.

Naší hlavní činností jsou výměny oken a dveří u starších domů, panelových bytů a domů a ostatních budov. Provádíme také montáž oken, dveří a vrat do novostaveb.

Zaměstnáváme více než 300 pracovníků a naše společnost dosahuje obratu okolo 500 milionů Kč ročně. Montáže oken provádíme výhradně vlastními zkušenými montážníky s dlouhodobou praxí. Patříme mezi největší firmy v oboru oken, dveří a vrat v České republice.

Naše výrobky si můžete v současné době prohlédnout, vyzkoušet a objednat v našich 48 pobočkách na celém území České republiky.

Lidé z celé České republiky si naši firmu nevybírají pouze kvůli dlouholeté tradici, spokojenosti s provedením zakázek a fungujícímu servisu, ale především pro vysokou kvalitu námi dodávaných výrobků.

Doplnění pro okna „na víc“:

Dřevo je snadno dostupný a obnovitelný materiál a průmyslové zpracování dřeva patří do kategorie méně ekologicky náročné. Voda není ve dřevu plastové okna a dveře pevně vázána, ale kolísá v závislosti na vlhkosti vzduchu. Dobře provedené stavby na bázi dřeva tak splňují vysoké požadavky na kvalitní a příjemné bydlení s kvalitními okny. Nechte si ukázat stavby, které jsme postavili, zeptejte se majitelů domů, jak jsou se stavbou spokojeni.

Stavby jsou ekologické, jak při realizaci, kdy použité materiály na dveře jsou plně ekologické a šetrné k životnímu prostředí, tak při následném užívání, kdy z hlediska energetické spotřeby řadíme tyto domy mezi nízkoenergetické až pasivní. Ustálená, dlouhodobá vlhkost dřeva v dřevostavbě je cca 10%, což představuje přibližně 55 l vody v jednom krychlovém metru. Ano? Vraťme se ke konstrukci tzv. finských srubů.

Dřevěná okna s plastem

Dřevěný dům s okny se svou individualitou velmi dobře přizpůsobí rázu kraje. Dřevo se těší velké oblibě pro řadu svých předností, jimiž jsou zejména malá objemová hmotnost, vysoká pevnost v tahu a tlaku, snadná opracovatelnost a flexibilita interiérových dveří s využitím v různých podobách. Nelze vsadit u oken na to, že nedostatky v projektu se během realizace levně překlenou různými dozdívkami, předělávkami atd., jako tomu bývá u mokré výstavby.