História čaju za začala písať už veľmi, veľmi dávno. Hovorí sa, že je stará už viac ako 5000 rokov. Čajové lístky začali ako prví vyvárať už Starí Číňania. Legenda hovorí o čínskom cisárovi, ktorý si chcel prevariť vodu, ale spadlo mu do nej niekoľko čajových lístkov. Zaujala ho nielen vôňa, ale aj chuť, a tak sa uvaril prvý čaj na svete. Čaje sa o mnoho rokov, ba až storočí neskôr dostali aj do Ameriky a Európy, dnes nesmú chýbať v žiadnej domácnosti. Čaje môžeme rozdeliť na ovocné a bylinkové, ďalej na sypané a porciované. Dnes poznáme aj instantné čaje. Ku klasickým čajom patrí napríklad čierny a zelený čaj. Iné delenie čajov hovorí o zelenom čaji, oolongy (čo je medzistupeň medzi zeleným a čiernym čajom), čiernom čaji, pu-erh (dvojnásobne oxidovaný čaj, ktorý sa necháva aj niekoľko rokov odležať) a bielom čaji.
K najznámejším producentom čaju patrí Čína, India, Pakistan, Irán, Srí Lanka, Taiwan, Japonsko, Indonézia, Nepál, Austrália, Argentína či Keňa.
Čaje majú na ľudský organizmus nespočetné množstvo priaznivých účinkov. Na našej stránke si môžete vybrať z rôznych druhov čajov, podľa ich účinkov. Okrem toho máme v ponuke aj Ajurvédske čaje, Amazonské čaje, bylinné čaje, ovocné čaje, ale aj čajové zmesi namiešané z rôznych bylín podľa ich účinkov na ľudský organizmus.