Česká značka realitných kancelárií EUROPA slávnostne otvorila vo štvrtok 31. januára 2013 v Bratislave V svoju druhú pobočku na Slovensku. Jej konateľom je Vladimír Magula. Obe pobočky sú zriadené formou franchisingu a poskytujú komplexné realitné služby, ktorých cena je už zahrnutá do provízie. EUROPA realitná kancelária chce postupne otvoriť pobočky vo všetkých okresných mestách a  získať pozíciu lídra medzi poskytovateľmi realitných služieb na slovenskom trhu. Informoval o tom konateľ EUROPA realitná kancelária Michal Macek.

 

 

 

,,Franchisingová sieť realitných kancelárií EUROPA vstúpila na slovenský trh, pretože ho považuje za perspektívny a očakáva v ďalších rokoch jeho rast. Zatiaľ má dve pobočky v Bratislave. Konateľom pobočky Bratislava I je Gabriel Šille. Historicky najnižšie úroky z hypotekárnych úverov a zreálnenie cien nehnuteľností vytvárajú priestor pre ďalšiu expanziu. Česká realitná franchisingová sieť EUROPA realitná kancelária otvorila svoju prvú pobočku na Slovensku 8. novembra 2012. Doteraz pôsobila v ČR, kde má 26 pobočiek a poskytuje služby s profesionálnym zázemím a osvedčeným know-how. V Českej republike dosahuje EUROPA takmer 90 percent exkluzívnych zákaziek vo svojom portfóliu. Rovnaké výsledky chce dosiahnuť v SR“, vyhlásil M. Macek.

 

 

 

Dodal, že záujemcom o kúpu franchisingovej licencie poskytuje podporu a spoločnú prezentáciu na webe, internete a vo vlastnom realitnom magazíne EUROPA. Podpora zahŕňa aj PR kampane  a reklamy.

 

 

 

 ,,Snažíme sa o to, aby tieto licencie získali ľudia, ktorí majú prax v oblasti realít, pretože sa osvedčuje, ak to sú skúsení predajcovia. Od toho sa odvíja aj ich ekonomická situácia. Úplným začiatočníkom trvá dlho, kým sa zorientujú na trhu a medzitým konkurencia efektívne predáva. Preto je najlepšie, ak si licenciu zakúpia ľudia so skúsenosťami v realitách a s dostatočným prehľadom. Predajcom sa oplatí mať za chrbtom veľkú realitnú sieť s osvedčeným know-how a marketingovou podporou, čím sa zvyšuje ich dôveryhodnosť a zefektívňuje predaj. V súčasnosti je slovenský realitný trh trhom kupujúceho, pretože po spľasnutí realitnej bubliny sa situácia začína dostávať do rovnováhy“, povedal M. Macek.

 

Poukázal aj na to, že franchisingoví predajcovia spolupracujú s ostatnými maklérmi v rámci siete, osobne sa zúčastňujú prehliadok so záujemcami. Klientom poskytujú komplexný servis od začiatku do konca. Patrí k nemu aj inzertná kampaň na internete, tlačená inzercia, lokálna kampaň, spracovanie tržného odhadu.

 

,,Stále zvyšujeme kvalitu služieb našich maklérov. Máme na to aj vlastnú vzdelávaciu inštitúciu- Business Academy EVROPA. Základom našich služieb je vždy kvalitný servis s osobným prístupom a exkluzívne sprostredkovateľské zmluvy s klientmi, ktoré prinášajú predávajúcim klientom množstvo výhod. Jednou z nich je aj spätná väzba. Po niekoľkých prehliadkach je maklér schopný predávajúcemu povedať, čo sa musí upraviť v inzercii alebo priamo na nehnuteľnosti. Maklér pravidelne klienta informuje, kde je jeho nehnuteľnosť inzerovaná, koľko záujemcov na ponuku reagovalo, koľko prebehlo prehliadok a aké sú výstupy z nich. Klient tak zistí presný dôvod, prečo záujemca nehnuteľnosť nekúpil. Vďaka exkluzívnym sprostredkovateľským zmluvám sa dajú dosiahnuť vyššie predajné ceny. Klienti získajú pokoj, istotu, rýchly predaj a zodpovedajúcu predajnú cenu“, uzavrel M. Macek.

 

 

 

Kontakt pre záujemcov o franchising:

 

Mgr. Vlasta Zónová

 

International business developer

 

Mobil:

 +421 903 979 797

Tel.:

 +420 224 422 569

Email: vlasta.zonova@rkeuropa.sk