Oriflame má v podtitulu své značky „přírodní švédská kosmetika“ – co si pod tím máme představit?

Společnost Oriflame věří v krásu, jak ji stvořila příroda. S přesvědčením, že co je přírodní, je lepší než umělé, klade důraz na přírodní suroviny a látky. Proto je nabídka kosmetických výrobků Oriflame již čtyřicet let skutečně přírodní.

Příroda je největším zdrojem inspirace pro výrobky Oriflame, veškeré suroviny, které společnost využívá, pocházejí z obnovitelných zdrojů a důraz je kladen také na to, aby podnikatelské aktivity společnosti přírodu neohrožovaly.

Firma interpretuje svou politiku „získávání z přírodních rostlinných zdrojů“ ve čtyřech úrovních:

  • fyzikální procesy, napřl lisování slunečnicového oleje, avokádového oleje
  • extrahování z bylin, květin nebo stromů za pomocí vody/propylenu, glykol: levandule, extrakt z břízy
  • biosyntetický proces, např. fermentace: kyselina hyaluronová z obilovin
  • chemické reakce – přírodní oloje: triglyceridy z kokosového oleje.

Výrobky zásadně nejsou testovány na zvířatech.

Oriflame vyrábí své katalogy z recyklovaného papíru a využívá recyklovatelné materiály.

Výrobky Oriflame neobsahují žádné složky ze zdrojů z mrtvých zvířat ani tkáně nebo výtažky, které jsou kravského, kozího nebo ovčího původu.

Složky, jako jsou včelí vosk, výtažky z lanolinu a mléčných produktů, získává bez toho, aby byla zvířatům způsobena jakákoli újma, poranění nebo smrt. Tyto látky budou nadále používány, neboť přispívají k tomu, aby kosmetika získala unikátní schopnosti.

Veškeré pěnové přípravky firmy Oriflame (např. koupelové, sprchové a vlasové přípravky) jsou jednoduše biologicky odbouratelné.

Politika firmy Oriflame se také zaměřuje na využití balení výrobků s minimálním dopadem na životní prostředí. PVC se již nepoužívá a bylo nahrazeno alternativními plasty a byly zavedeny alternativní materiály včetně papíru vyrobeného bez dřeva, recyklovaného papíru a recyklovaného skla. Nejvíce používanými materiály jsou materiály, jejichž recyklace je podporovaná.

Některé přísady jsou syntetického původu, jako např. UV filtry, konzervační látky, neboť žádné vhodné alternativní rostlinné báze nejsou k dispozici. Ve výrobcích Oriflame jsou obsaženy pouze syntetické přísady, které jsou bezpečné a jemné a zároveň účinné.

Kosmetické výrobky Oriflame obsahují pouze malé množství konzervačních látek včetně parabenů (ethyl, butyl, metyl, propyl) fenoxyetanolu a imidazolidinylu – močoviny. Všechny se dlouho a bezpečně používají při výrobě kosmetických výrobků. Vzhledem k přírodnímu zaměření společnosti Oriflame jsou nejběžněji používanými konzervačními látkami parabeny, neboť mají „přírodní“ vlastnosti a jsou dlouhodobě bezpečné.

Firma Oriflame Cosmetics vyrábí výrobky pouze jednoduše v tubách nebo ve sklenicích bez dalšího použití kartonu a podporuje „Třetí R“(reuse – opětovné použití) a mnohé výrobky se vyrábějí s možností jejich opětovného naplnění nebo v balení o velkém objemu.

Politikou firmy Oriflame Cosmetics je, že všechny přísady a výrobky jsou v souladu s evropskou Direktivou o kosmetice 76/768/EEC a nařízeními US FDA. Mezinárodní předpisy se týkají surových materiálů, postupů kvalitní výroby, seznamů přísad a uměleckého zpracování, podpory požadavků a informačních dokumentů o výrobcích (uloženo v Celosvětovém technickém centru v Dublinu, v Irsku).