Od januára musia vlastníci rodinných domov a niektorých ďalších nehnuteľností, pri predaji alebo prenájme, uvádzať v inzerátoch aj ukazovateľ energetickej hospodárnosti uvedený v energetickom certifikáte, inak riskujú pokutu až 2000 EUR. Týchto starostí ich zbaví franchisingová sieť realitných kancelárií EUROPA, ktorá v týchto dňoch výberovým konaním vyberá partnera, ktorý zabezpečí celorepublikové pokrytie vypracovávania energetických certifikátov. Rozhodujúcim bude rýchle, kvalitné a pre zákazníkov cenovo dostupné vyhotovenie certifikátov. Informoval o tom Michal Macek, konateľ EUROPA realitná kancelária.

 

,,Táto nová služba pre klientov je súčasťou našej filozofie poskytovania komplexných služieb pre zákazníkov tak, aby za rovnakú odmenu, ako si účtujú iné realitné kancelárie, u nás dostali ďaleko viacej služieb a v špičkovej kvalite. Už v súčasnosti našim klientom takto poskytujeme 26 služieb! Pre zákazníka robíme naozaj všetko. Našim klientom poskytujeme komplexný servis od začiatku do konca. Patrí k nemu komplexná inzertná kampaň na internete, tlačená inzercia, lokálna kampaň. Ďalej spracovávame tržný odhad, spolupracujeme s ostatnými maklérmi v rámci siete, osobne sa zúčastňujeme prehliadok so záujemcami. V okamihu vlastného prevodu nehnuteľnosti kompletne hradíme právny servis, overovanie podpisov a poplatky na katastri“, vymenoval časť služieb M. Macek.

 

Dodal, že realitná kancelária znáša aj ďalšie náklady súvisiace s predajom, napríklad pracovné nástroje makléra – mobil, používanie auta, benzín, atď. Pri energetických certifikátoch bude realitná kancelária EUROPA svojim exkluzívnym klientom hradiť časť nákladov, alebo aj všetky náklady na energetické certifikáty zo svojej provízie.

 

,,Výnimkou môžu byť  náklady navyše súvisiace napríklad s tým, že zákazník nebude mať k dispozícii projektovú dokumentáciu  a bude nutná prítomnosť špecialistu pri obhliadke  na mieste. Podobne postupujeme aj pri neexkluzívnej spolupráci s klientmi, ktorí sa súbežne obrátia aj na iné realitné kancelárie. V takýchto prípadoch čiastočne obmedzujeme niektoré finančne náročné výdavky. Napríklad finančne nákladnú inzerciu vo farebných časopisoch, či lokálnu kampaň, ako sú plachty na nehnuteľnosti, letákové akcie, lokálnu tlač, dni otvorených dverí. Jednoznačne je preto pre klienta výhodnejšie, ak s nami podpíše exkluzívnu spoluprácu. V Českej republike dosahuje EUROPA takmer 90 percent exkluzívnych zákaziek vo svojom portfóliu. Rovnaké výsledky chce dosiahnuť v SR“, zdôraznil M. Macek.

Podľa neho patrí budúcnosť realitného predaja na Slovensku sieťam realitných kancelárií, ktoré poskytnú klientom komplexné služby, založené na čo najvyššej profesionalite a efektívnom predaji. Súčasná kríza prečistila trh a uvoľnilo sa miesto pre takéto profesionálne realitné siete. Česká realitná franchisingová sieť EUROPA realitná kancelária otvorila svoju prvú pobočku na Slovensku 8. novembra 2012 a ďalšie dve otvorí ešte tento mesiac v Bratislave. Doteraz pôsobila v ČR, kde má 26 pobočiek. Na Slovensku chce v najbližších rokoch predajom franchisingových licencií vybudovať rozsiahlu sieť realitných kancelárií predovšetkým v okresných mestách.

,,Naši franchisingoví predajcovia majú za sebou veľkú realitnú sieť s osvedčeným know-how, PR a reklamne podporeným menom, čím sa zvyšuje ich dôveryhodnosť a zefektívňuje predaj. Neustále zvyšujeme kvalitu služieb poskytovaných našimi maklérmi. Máme na to aj vlastnú vzdelávaciu inštitúciu- Business Academy EVROPA. Základom našich služieb je vždy kvalitný a komplexný servis s osobným prístupom a exkluzívne sprostredkovateľské zmluvy s klientmi, ktoré prinášajú predávajúcim klientom množstvo výhod. Jednou z nich je aj spätná väzba. Po niekoľkých prehliadkach je maklér schopný predávajúcemu povedať, čo sa musí upraviť v inzercii alebo priamo na nehnuteľnosti. Maklér pravidelne klienta informuje, kde je jeho nehnuteľnosť inzerovaná, koľko záujemcov na ponuku reagovalo, koľko prebehlo prehliadok a aké sú výstupy z nich. Klient tak zistí presný dôvod, prečo záujemca nehnuteľnosť nekúpil. Vďaka exkluzívnym sprostredkovateľským zmluvám sa dajú dosiahnuť vyššie predajné ceny. Klienti získajú pokoj, istotu, rýchly predaj a zodpovedajúcu predajnú cenu“, uzavrel M. Macek.

Kontakt pre záujemcov o franchising:

Mgr. Vlasta Zónová

International business developer

Mobil:

 +421 903 979 797

Tel.:

 +420 224 422 569

Email: vlasta.zonova@rkeuropa.sk