Mnoho lidí často trpí únavou a vyčerpáním organismu. Bývá to z přepracování, stresu, špatné životosprávy. Na trhu jsou přípravky, které lidé užívají aby se těchto problémů zbavili. Netuší ale, že tyto převážně chemické přípravky ničí zdraví ještě více.

Nejlepší cestou, jak se zbavit únavy, stresu a získat lepší fyzickou i psychickou odolnost je mít jako doplněk stravy jen přírodní produkty. Jedním z nejznámějších a také nejúčinnějších je ženšen. Ženšenové produkty dokáží člověku ulevit a zároveň prospívají zdraví. Jsou vhodné jako prevence proti nemocem a některé nemoci dokáží i vyléčit.

Oblíbené jsou ženšenové čaje. Doplňovat tekutiny musí každý a čaj z kořene ženšenu velmi napomáhá ochraně organismu. Všechny produkty jsou vhodné proti únavě, stresu a k posílení fyzické síly (vhodné např pro sportovce nebo hodně pracovně vytížené lidi). jaký produkt si vyberete proto záleží pouze na vás.

Ženšenové nápoje osvěží a vybrat si můžete z různých příchutí. Ženšenové medové plátky jsou vhodná varianta pro dobití energie, kdykoli vás přepadne únava. Zároveň se mohou využít při cestování autobusem, automobilem, či letadlem k potlačení nevolnosti. Ženšenové bonbóny zase mají čistící a vyživovací účinek na váš organismus. Oblíbený je také ženšenový extrakt, jehož dvě lžičky se rozmíchají v teplé či studené vodě, je plný ginsenosidů, které napomáhají zahánět únavu a celkově zlepšují regeneraci organismu. Na vaření pak můžete zkusit ženšenový prášek nebo ženšenový kořen.

Produkty nejsou jen k vnitřnímu užívání. Z ženšenu se vyrábí i kosmetika, například pleťové masky. Obsahuje složky jako mořský kolagen a elastin, které po čase učiní vaší unavenou pleť vitálnější a mladší. Podstatou je vlhký film na pleti, který brání vysušení pokožky. Použitím celulózové masky s jejím hedvábným dotykem vyhladíte jemné vrásky a zintenzivníte péči o vaši pleť.

Pokud vyzkoušíte ženšenové produkty, určitě neuděláte chybu. Po pár týdnech užívání pocítíte zlepšení na vaší psychické i fyzické síle.