Existují na vaší zahradě nebo poblíž domu místa, kterým by se kočky měly vyhýbat? Vyzkoušejte vhodný postřik. Odpuzovače proti kočkám se hodí na nejrůznější pozemky – zahrady, záhony, ploty i další místa. Zároveň však neobsahují žádné škodlivé látky a kočkám v žádném případě neškodí. Pouze zajistí, aby nenavštěvovaly místa, která nechcete.

Výhody odpuzovačů koček

Přípravky na odpuzování koček obsahují látky, které pro tyto domácí mazlíčky nejsou příliš lákavé. Proto se kočky za nějakou dobu začnou místům s aplikovaným postřikem vyhýbat. Rozhodně však nelze říct, že by to platilo ve všech případech. Na některé kočky totiž odpuzovače neplatí a mohou je zcela ignorovat, i když budete postřik na dané místo používat každý den.

Odpuzovače ale nabízí i další výhody. Snadno se aplikují a jsou šetrné k životnímu prostředí. Postřik totiž stačí aplikovat na vybrané místo. Samozřejmě jej musíte opakovat po určité době nebo když odpuzovač smyje déšť. Lidem ani necílovým druhům tyto prostředky nevadí. Některé se však používají také pro odpuzování psů, které na ně reagují citlivěji než kočky.

Kdo za tím stojí?

Provozovatelem internetového obchodu eshop.adera.cz, který prodává odpuzovače koček, je Adera s.r.o. Tato společnost se hubením hlodavců, hmyzu, dezinfekcemi, ochranou proti holubům a vyklízením zabývá od roku 2000. V současné době navíc zajišťují i likvidace vosích a sršních hnízd. Mezi klienty firmy patří jak společnosti z rozmanitých oborů, tak koncoví zákazníci z různých částí České republiky.