Budúcnosť realitného predaja na Slovensku je v sieti realitných kancelárií, ktoré poskytnú klientom komplexné služby, založené na čo najvyššej profesionalite a efektívnom predaji. Súčasná kríza prečistila trh a uvoľnilo sa miesto pre profesionálne realitné siete. Analógiou tohto predpokladaného vývoja v realitách, je napríklad situácia v koncentrácii predaja v hypermarketoch a obchodných strediskách. Sieť realitných kancelárii má, oproti  samostatným realitným maklérom, celý rad výhod, ktoré sú v prospech zákazníkov. Informoval o tom Michal Macek, konateľ siete EUROPA realitná kancelária.

 

,,Naši franchisingoví predajcovia majú za sebou veľkú realitnú sieť s osvedčeným know-how, PR a reklamne podporeným menom, čím sa zvyšuje ich dôveryhodnosť a zefektívňuje predaj. Základom je vždy kvalitný a komplexný servis s osobným prístupom. Vo všetkých našich franchisingových prevádzkach dostane klient rovnako vysokú úroveň služieb. Hlavnou novinkou oproti súčasnej realitnej praxi je dôsledné presadzovanie exkluzívnych sprostredkovateľských zmlúv s klientmi, ktoré prinášajú predávajúcim klientom množstvo výhod. U výhradných ponúk je zaistená ďaleko rozsiahlejšia inzercia na internete, aj v tlačených médiách. Táto inzercia je pre záujemcov dôveryhodnejšia. Nestane sa, že by našiel v ponuke jednu a tú istú nehnuteľnosť ponúkanú rôznymi realitnými kanceláriami a ešte k tomu za odlišné ceny“, konštatoval M. Macek.

Dodal, že ďalšou výhodou je spätná väzba. Po niekoľkých prehliadkach je maklér schopný predávajúcemu povedať, čo sa musí upraviť v inzercii alebo priamo na nehnuteľnosti. Maklér pravidelne klienta informuje, kde je jeho nehnuteľnosť inzerovaná, koľko záujemcov na ponuku reagovalo, koľko prebehlo prehliadok a aké sú výstupy z nich. Klient tak zistí presný dôvod, prečo záujemca nehnuteľnosť nekúpil. Vďaka exkluzívnym sprostredkovateľským zmluvám sa dajú dosiahnuť vyššie predajné ceny. Klienti získajú pokoj, istotu, rýchly predaj a hlavne zodpovedajúcu predajnú cenu.

            ,,Neustále zvyšujeme kvalitu služieb poskytovaných našimi maklérmi. Máme na to aj vlastnú vzdelávaciu inštitúciu- Business Academy EVROPA (BAE). V rámci akadémie testujeme a školíme maklérov, ktorí tak profesionálne rastú. Absolvujú aj certifikáciu, na základe  splnených testov, ale aj konkrétnych výsledkov pri práci s klientmi a ich komplexnou spokojnosťou“, povedal M. Macek

V Českej republike dosahuje EUROPA takmer 90 percent exkluzívnych zákaziek vo svojom portfóliu. Rovnaké výsledky chce dosiahnuť v SR. Česká realitná franchisingová sieť EUROPA realitná kancelária otvorila svoju prvú pobočku na Slovensku 8. novembra 2012. Doteraz pôsobila v ČR, kde má 25 pobočiek. Na Slovensku chce v najbližších rokoch predajom franchisingových licencií vybudovať rozsiahlu sieť realitných kancelárií predovšetkým v okresných mestách.

,,Franchisingová sieť realitných kancelárií EUROPA vstupuje na slovenský trh, pretože ho považuje za perspektívny a očakáva v ďalších rokoch jeho rast. V súčasnosti je slovenský realitný trh trhom kupujúceho. To vytvára podmienky pre poskytovanie služieb realitných kancelárií s profesionálnym zázemím a osvedčeným know-how. Práve takou je EUROPA realitná kancelária, ktorá  má dostatok skúseností z Českej republiky, kde má cca 200 maklérov a kde je realitný trh viac rozvinutý a asi 2,5 –krát väčší ako na Slovensku. Cieľom siete je, aby sa stala na slovenskom trhu jednou z popredných predajcov. Záujemcom o kúpu franchisingovej licencie poskytuje podporu a spoločnú prezentáciu na webe, internete, v TV spotoch a vo vlastnom realitnom magazíne EUROPA. Podpora zahŕňa aj PR kampane  a reklamy“, uzavrel M. Macek.

 

Kontakt pre záujemcov o franchising

Ing. Klára Horzinková, Ph.D.

International business developer

klara.horzinkova@rkevropa.cz

Tel.: +421 733 787 787

www.rkevropa.cz