Inteligentní domy

Inteligentní rodinný dům má namísto klasické elektro instalace tzv. inteligentní instalaci, která dokáže ovládat cokoliv v objektu. Zvyšuje pohodlí obyvatel domu, ulehčuje jim mnohé činnosti, „střeží rodinný dům“ a umožňuje ovládat RD i na dálku. Provoz domku se tak stává efektivnější, úspornější, zdravější a bezpečnější.

V inteligentním domě je možné ovládat jedním systémem osvětlení, vytápění či chlazení, stínící techniku, vrata, plastová okna či zavlažování. Zároveň dokáže u RD zastřešit různé technologie tak, aby byl provoz efektivní a navzájem spolupracovaly.

Je možné sestavit různé verze instalací – od ekonomicky úsporných přes standardní až po luxusní. Sestavy použité v projektech rodinných domů byly vyspecifikované na základě dosavadních zkušeností s inteligentními instalacemi a v nich obsažené moduly patří mezi ty nejpoužívanější. Následující úpravy projektů RD a jejich rozšíření o další okruhy, funkce a inteligentní ovladače jsou možné po konzultaci s investorem.


Moderní rodinné domy

Moderní domy je celá jedna třída domů pro rodinu označená názvem Vila nebo Ekoline. K nejmodernějším samozřejmě patří třída Aktiv, ale také řadové domy Linia nebo třída Optimal. To vše ještě nezaručuje, že konkrétní dům postavený podle tohoto projektu, bude skutečně vnímaný jako moderní dům.

O tom do značné míry rozhoduje majitel už při koupi stavebního pozemku a také tím, že maximálně využije potenciál moderního domu. A případně přidá i ještě něco navíc.


Domy pro úzké pozemky

Podívejte se na  nabídku projektů rodinných domů na úzké pozemky. Do kategorie úzkých rodinných domů určených pro úzké parcely patří především řadové domy Linia, ale také řada Aktual, Bungalov, Junior, Kompakt, Klasik a Praktik – domů.

Texty o ničem:

Proto je vhodné kombinovat oba typy okenních otvorů: střešními světlíky (například orientovanými na jih a nepropouštějícími tak přímé sluneční paprsky) je prostor dostatečně prosvětlen a prosklení jižní fasády přináší kontakt obou prostředí. Jinak je věž po výšce hladká, nečleněná.

Uvědomuji si, jak důležitou roli toto kritérium při správném návrhu hraje. Díky své vysoké odolnosti se hodí do exteriérů rodinných domů. Působením deště se tyto látky vyplavují a zůstane bílá vláknitá celulóza – odtud plyne šedá barva starých dřevěných stodol a budov. Protože proběhla kompletní rekonstrukce, zmiňuji se také o ní a přináším informace o současném stavu a využití.