Modely se v současné době staly velkým hitem. Jejich popularita vzrůstá rychleji a rychleji a spoustu lidí by chtělo vlastnit nějaký ten RC model doma.

Nabídka RC modelů je skutečně rozsáhlá. Vedle typických modelů, kam spadají RC auta, helikoptéry, letadla a lodě, tady najdete velkou nabídku tanků, ponorek, pracovních a stavebních strojů aj.

Jednoduše ať jste fanouškem silnic, oblohy či vody, zajisté si vyberete a najdete přesně to, co jste si přáli. Rozhodnete-li, že si nějaký model koupíte a shlédnete-li nabídku internetových obchodů můžete být trochu vyděšení obsáhlostí nabídky a různých variant.

Motor

Mezi nejdůležitější určitě patří motor. Je na výběr mezi elektromotorem a motorem na benzín. Patříte-li mezi začátečníky, jasně je lepší si koupit elektromotor. Je sice méně výkonný, než motor na benzín, ale jeho koupě Vás vyjde levněji. Co ale jednoznačně, jeho údržba je méně potřebná. Také si nemusíme dělat starosti ohledně kupování a pak následného nalévání pohonných hmot.

V úvodu nám jednoznačně bude stačit jediná baterie. V budoucnu určitě doporučuji opatřit druhou, neboť čas, po který je motor schopen běhu mezi jednotlivými dobíjeními je poměrně dosti krátká.

Druh model

V případě že je nám fuk jaký typ modelu si pořídíme, jednoznačně je příjemnější nějaký model pozemního stroje. Osvojit si jeho ovládání je jednoznačně daleko rychlejší, než-li třeba pracovního stroje či helikoptéry. Jestli ovšem jsme si sami vybrali, zda chceme vůz, vrtulník nebo něco jiného, máme vždycky na výběr z možností, které jsou na ovládání příjemněší a opačně. U helikoptér kupříkladu je nejjednodušší pořídit koaxiální. Má dvě vrtule nad sebou a

jeho ovládání je příjemnější a hlavně reaguje obratněji na naše příkazy. Přesněji by Vám však měli poradit sami prodejci, kteří by měli mít přehled o tom, co prodávají.