K novším produktom tradičnej čínskej medicíny patria Zlaté pastilky, alebo inak aj Golden pastilky. Zlaté pastilky vznikli spojením tradičnej čínskej medicíny a modernej technológie. Zlaté pastilky priaznivo pôsobia na celý organizmus. Pomáhajú napríklad pri angíne, nádche, zachrípnutí, zápale priedušiek, ale napríklad aj pri zapálených hlasivkách, zápaloch v ústnej dutine či pri kašli. Zlaté pastilky slúžia aj na posilnenie imunitného systému. Zlaté pastilky sú vyrábané z extraktov niekoľkých bylín. Ide napríklad o Fructus Canarii, a teda plod kanária, ktorý rastie na Filipínach, v USA či Austrálii. Tento plod obsahuje olejovú živicu, ale aj terpény a zvlášť pôsobí na dýchacie cesty i pri kašli.
Zlaté pastilky obsahujú aj Flos Lonicerea, a teda kvet zemoleza, ktorý rastie v Himalájach, Číne, Kórey či Japonsku. Jeho kvet obsahuje silicu s monoterpénmi, fenolickú kyselinu chlorogénovú, loniceraflavon, iridoidné glykozidy, loganín, sekolaganín či triternoidné saponíny. Pomáha pri zápale sliznice, infekciách kože či pri zápaloch tráviaceho traktu. Ďalšou zložkou, ktorú Zlaté pastilky obsahujú je Mentholum, a teda mentol. Ten pomáha pri problémoch s dutinami, zápaloch horných dýchacích ciest či pri zápaloch ústnej dutiny.
Mentolové zlaté pastilky stimulujú trávenie a majú celkovo protizápalové účinky. Oleum Eucalypti, a teda eukalyptový olej je ďalšou zložkou Zlatých pastiliek. Eukalyptový olej pomáha pri nádche či upchaných dutinách. Fructus Momordiceae, a teda plod momordica, ktorý tiež Zlaté pastilky obsahujú, podporuje imunitný systém, znižuje hladinu cukru v krvi, ale má aj antitumorózne účinky, antivírusové i antimikrobiálne účinky. Oplodie citrónovníka červeného, a teda Exocarpinun Citri rubrum pôsobí najmä na trávenie, ale je aj účinným antioxidantom.

Oleum anisi stellati – anízový olej zas pomáha pri zahlienení a pomáha pri odkašliavaní. Zlaté pastilky sa cmúľajú v ústach a odporúča sa aspoň pol hodinu po ich rozpustení nejesť a nepiť.