RC modely aut spadají vůbec k těm nejčastějším mezi modely. Příčin je hned spoustu. Asi každý kluk si by chtěl mít svoje vlastní model auta, drandit doma v bytě, zničit svým dováděním všechno, co by bylo v cestě. Dalším, asi tím zásadnějším důvodem je jednodušší ovládání. Přeci jen pro člověka, který si usmyslí pořídit si některý ten RC model pro potěšení, je rychlejší osvojit si ovládání pozemního stroje, než například helikoptéry, nebo jiného zařízení.
 

Co ve skutečnosti popisuje zkrácenina RC?
Jestliže jste novými v této oblasti, nebo nejste tak dobří v angličtině, tak se možná ptáte, proč právě „RC“? Je to zkrácenina z angličtiny „Remote controlled“ – tedy modely, která jsou napojená k ovládání šňůrou, nebo „Radio controlled“ – jsou řízené dálkově pomocí signálu na dané frekvenci. Častější je ovšem druhý způsob z důvodu vyššího pohodlí při ovládání modelu.
 

Dělení RC aut
Primární dělení RC aut by se dá roztřídit na auta, které jsou určená na silnici (On-road) a které ne (Off-road).
 

On-road

Tento typ vozů jezdí rychleji a jsou přizpůsobená pohybovat se na asfaltu, či závodění na okruhu. Neměli bychom je do terénu, či míst, kde jsou velké nerovnosti. Jestliže chceme s naším autem jezdit na okruhu měli bychom v úvahu, že bude rozhodující nejen typ vybraného benzínu a technická zdatnost našeho auta, nýbrž také naše schopnosti při jeho tuningu.
 

Off-road
Vozy vhodné hlavně do nerovných povrchů, jak říká jejich pojmenování. Nemají problém projet trávníky, kořeny, či podle na jejich velikosti i jízdu po kamenech.