V příspěvcích níže se dočtete o tom, co se hodí pro zkušené i začínající podnikatele. Najdete zde mimo jiné i mnoho zajímavých článků souvisejících také se založením zcela nové firmy, jak podnikat při zaměstnání na vedlejší činnost, jak na založení s.r.o. cizincem a dalších informací.
Jak podnikat při zaměstnání na vedlejší činnost
V prvním článku s názvem “Jak podnikat při zaměstnání na vedlejší činnost” se dočtete, že podnikání na vedlejší činnost definuje zákon o důchodovém pojištění č. 155/1995 Sb. Nejčastěji si podnikání na vedlejší činnost zakládají zaměstnanci, rodiče na mateřské dovolené, důchodci nebo studenti. Zaměstnanci, kteří vykonávají vedlejší samostatnou výdělečnou činnost mají finanční jistotu formou příjmu ze zaměstnání, což jim často přináší důležitý klid pro rozvoj jejich podnikatelské činnosti. Jak začít podnikat při zaměstnání na vedlejší činnost? Více informací se dozvíte v článku.
Založení s.r.o. cizincem
Druhý článek s titulkem “Založení s.r.o. cizincem” vás bude informovat, že stejně jako v s.r.o. zakládané českým podnikatelem i v s.r.o. zakládané cizincem musí být určen jednatel či společník. Funkci společníka či jednatele může cizinec vykonávat bez ohledu na to, zda se zdržuje v České republice. Na společníka, kterým může být zahraniční právnická nebo fyzická osoba, nejsou kladeny žádné konkrétní požadavky. Stejně tak může být cizinec jednatelem, požadavky na něj jsou totožné jako na občana České republiky, tedy zejména bezúhonnost, která se dokládá výpisem z trestního rejstříku starým maximálně 3 měsíce. U občana EU obsahuje v tuzemsku získaný výpis informaci jak z tuzemska, tak z jeho mateřské země. Dále již čtěte článek.